HOME / CIEKAWE MIEJSCA W UK

CIEKAWE MIEJSCA W UK

Ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne do zobaczenia w Wielkiej Brytanii i nie tylko. Zwiedzaj, odwiedzaj i spędzaj aktywnie wolny czas. Nie masz pomysłu na wolny weekend lub czas z rodziną. Sprawdź, gdzie możesz się wybrać…

 

Isle of Wight zwiedzanie czyli co warto zobaczyć

Isle of Wight zwiedzanie

Oddzielona od brytyjskiego wybrzeża Cieśniną Solent urokliwa wyspa Wight to nasza pierwsza propozycja w nowym cyklu pomysłów na podróże po Zjednoczonym Królestwie. Na wyspie znajdziecie ogrom atrakcji, wokół których nie sposób przejść obojętnie. Zapraszamy do lektury artykułu, po którym przekonacie się, że wcale nie trzeba wybrać się gdzieś daleko, aby na własne oczy zobaczyć coś niezwykłego. Isle of Wight słynie z niezwykłych krajobrazów, głównie za sprawą stromych wapiennych klifów. Będąc na niej nie zabraknie Wam także pomysłów na aktywne spędzenia dnia. Wyspa posiada także bardzo dobrą bazę dla turystyki rowerowej.

Zobacz więcej

Top 10 atrakcji na świeżym powietrzu w Hampshire

Top 10 atrakcji na świeżym powietrzu w Hampshire

Top 10 atrakcji na świeżym powietrzu w Hampshire   Ograniczony budżet? To nie problem! Nadal możesz odkrywać wspaniałe, darmowe miejsca w Hampshire. Przedstawiamy top 10 atrakcji na świeżym powietrzu w Hampshire. Hampshire Country Parks Hampshire posiada niesamowity wybór parków, które można odwiedzić – począwszy od tych w samym środku hrabstwa …

Zobacz więcej

Jurassic Coast – Wybrzeże Jurajskie na południu Anglii

Jurassic Coast Anglia

Wybrzeże Jurajskie w południowej Anglii to miejsce, gdzie można obejrzeć niezwykłe połączenie działalności wody i skał na przestrzeni wieków. Rozciąga się od Orcombie Point w okolicach Exmouth (Devon) do Old Harry Rocks, niedaleko miejscowości Swanage (Dorset). Długość tego odcinka to 153 km. W 2001 roku Wybrzeże znalazło się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zobacz więcej

Historia Southampton

Historia Southampton

Okolice Southampton Blisko Southampton leży kilka interesujących obiektów, do których łatwo dojechać autobusem. W Netley nad Southampton Water, 5 km na południowy wschód od miasta, znajdują się malownicze ruiny opactwa Cystersów (otwarte w ciągu dnia; bezpł.), forteca nad Solent oraz Royal Victoria Country Park, świetne miejsce na piknik nad wodą. 16 km na wschód od Southampton w pozostałościach po średniowiecznej siedzibie biskupów Winchesteru, Bishop's Waltham Palace (IV-IX codz. 10.00-18.00, X godz. 10.00-17.00; 2,50 £, EH) można na pierwszym piętrze obejrzeć poświęconą im wystawę. Porośnięte trawą ruiny pałacu biskupiego znajdują się przy wiosce Bishop's Waltham.

Zobacz więcej

Jedź na wakacje!

Jedź na wakacje!

Nie chcę być źle zrozumiany. Nie mówię – NIE WYBIERAJ SIĘ DO POLSKI! Na pewno wiele osób ma ważne powody, aby tam często się wybierać. Po prostu zachęcam każdego do choć jednej wycieczki w roku do jakiegoś innego kraju. Tak, aby coś odkryć, coś poznać i czegoś się nauczyć. No i może zrobić jeszcze kilka selfie na facebooka :).

Zobacz więcej