HOME / ABC SOUTHAMPTON / Crimestoppers UK. Stop przestępstwom!

Crimestoppers UK. Stop przestępstwom!

Crimestoppers UK

Crimestoppers UK. Stop przestępstwom!

Poczucie bezpieczeństwa to podstawowe prawo i potrzeba każdego człowieka. Ludzie powinni mieć zapewnione poczucie pewności swojego istnienia i gwarancje jego zachowania. Bezpieczeństwo to brak ryzyka utraty życia, zdrowia, pracy czy dóbr materialnych.

Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo to wartość, której zachowanie zależy od nas wszystkich. Nie namawiamy do samosądów i „brania spraw we własne ręce” – do tego zostały powołane specjalne instytucje, policją na czele. Każdy z nas może jednak coś w tej sprawie zrobić. Wystarczy, że nie będziemy obojętni na to, że obok nas dzieją się rzeczy niewłaściwe z punktu widzenia prawa!

Organizacją, za pośrednictwem której możemy przyczynić się wzrostu bezpieczeństwa jest organizacja Crimestoppers. Od 25 lat pomaga ona obywatelom chcącym powstrzymać zbrodnie i przestępstwa, których ofiarami są oni sami, ich bliscy czy cała społeczność. Za pośrednictwem Crimestoppers obywatele mogą całkowicie anonimowo przekazać informacje o przestępstwie. Organizacja zaś przekazuje je policji. Nie ma potrzeby podawania swoich danych!

Crimestoppers to niezależna organizacja charytatywna, która działa na rzecz przestrzegania prawa, ułatwia namierzenie przestępców i demaskowaniu zbrodni.

Wszyscy, którzy mają do przekazania ważne informacje na temat przestępczości mogą anonimowo skorzystać z infolinii, dzwoniąc pod numerem 0800 555 111. Innym sposobem na przekazanie informacji jest skorzystanie z internetowego formularza, który można znaleźć TUTAJ.

W formularzu nie trzeba podawać nawet swojego imienia, a organizacja zapewnia, że nie śledzi adresu IP, z którego została wysłana wiadomość.

 

Za informacje, które doprowadzą do aresztowania i osądzenie jednej lub więcej osób, organizacja Crimestoppers oferuje nagrody w gotówce nawet do 1000 funtów. Oczywiście dla policji informator pozostaje całkowicie anonimowy.

Kilka liczb

Od 1988 roku:

  • ponad 129,000 aresztowanych i osądzonych przestępców,
  • ponad 1.5 miliona odebranych rozmów,
  • ponad £129 milionów to wartość odzyskanych dóbr, które zostały wcześniej,
  • ponad £317 milionów to wartość narkotyków, które zostały przejęte.

 

Każdego dnia zostaje aresztowanych okoł 17 osób dzieki informacjom przekazywanym za pośrednictwem Crimestoppers. Około 23 procent informacji pomaga policji w dokonaniu aresztowań przestępców i zapobieganiu kolejnym aktom bezprawia.

Jako niezależna organizacja pozarządowa Crimestoppers może zapewnić pomoc wszystkim, którzy nie mają się do kogo zwrócić, ofiarom przestępstw, społecznościom, chcącym, aby ich otoczenie było bezpieczniejsze!

 

Crimestoppers UK telephone
Crimestoppers UK telephone

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.crimestoppers-uk.org

Łukasz H / southampton.pl

 

więcej o Fundacja Lighthouse

Fundacja Lighthouse Charity. Naszą misją jest pomagać w integracji wszystkim osobom z Europy Wschodniej mieszkającym w Zjednoczonym Królestwie, dbając jednocześnie o zachowanie ich tożsamości narodowej i kulturowej. Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić - skontaktuj się z nami!

Sprawdź

20 porad, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

22 porady, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

Kompleksowy przewodnik dla Polonii w Wielkiej Brytanii, łączący formalne informacje o ubezpieczeniu samochodowym z przyjaznymi wskazówkami, które pomogą Ci znaleźć optymalną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twelve − eleven =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.