HOME / ABC SOUTHAMPTON / Harcerze Southampton


harcerze southampton
harcerze southampton

Harcerze Southampton

Kiedy jest najlepszy czas aby zacząć harcerską przygodę?

Niemal każdy czas jest dobry, aby zacząć. Program wychowawczy zawsze dostosowany jest do wszystkich jego uczestników, uwzględniając ich potrzeby i możliwości związane z rozwojem psychofizycznym. Dziecko można zapisać do harcerstwa już od 5-6 roku życia, a pozostać harcerzem można
nawet przez całe życie. Nie ważne więc, czy ma się 10, 13, czy 16 lat – w każdym wieku harcerskie organizacje proponują dopasowany program który pobudza do rozwoju, i podtrzymuje polską tradycję i historię.
Zapisz swoje dziecko do harcerstwa!
Zapewni masę wrażeń i wspomnień. Pomoże nawiązać przyjaźnie na całe życie. Przygotuje do wejścia w dorosłe życie. Rozwinie nasze umiejętności i pozwoli poznać siebie nieco lepiej wraz z otaczającym nas światem. Daje okazję wyrobić wiele umiejętności i cech przyszłych liderów, jak np. otwartość komunikacyjna, umiejętność kierowania zespołem i myślenie strategiczne. Ukształtuje samodzielnie myślącego i odpowiedzialnego obywatela.
Harcerstwo to przygoda, którą warto przeżyć !!

 

Harcerze Southampton
Lokalna drużyna/gromada przy parafii w Southampton pw. NMP Królowej Polski Piotr Czerniajew, phm – Szczepowy Harcerzy Southampton
zhpsouthampton@gmail.com
Bożenka Skrzywanek-Keens, pion – Zastęp Harcerek Southampton, w Hufcu Pomorze
colboz.keens@btinternet.com; harcerkisoton@gmail.com
Ania Stanek – Gromada Zuchów w Southampton i Zastęp Harcerek Southampton, w Hufcu Pomorze – stanek.as@wp.pl
Lukasz Grela – Gromada Zuchów w Southampton – lukasz.grela@gmail.com
Strona web: www.zhpsouthampton.org.uk

Strona ZHP Okregu w Wielkiej Brytanii:
www.zhpwb.org.uk
Adres: Związek Harcerstwa Polskiego
23/31 Beavor Lane, London W6 9AR, UK
POLISH SCOUTING ASSOCIATION (UK Region) Ltd.
Registered in England and Wales No.: 08352009,
Registered Charity England and Wales: 1155288, Scotland: SC045348
Stanica St. Briavels Lydney, Gloucestershire
GL15 6RS www.stanicastbriavels.uk

Związek Harcerstwa Polskiego działający poza granicami Kraju ZHP działający poza granicami Kraju jest organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży mieszkającej poza Polską. Związek jest kontynuacją przedwojennego ZHP i działa poza Krajem ponad 70 lat, skupiając harcerstwo polskie w Australii,
Argentynie, Francji, Irlandii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Wielkiej Brytanii
Nasze zadania i cele:
• Jak najpełniejszy i wszechstronny rozwój młodzieży według idei służby Bogu, Polsce i bliźnim oraz zasad zawartych w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim.
• Pogłębianie świadomości polskiego pochodzenia i więzi z Ojczyzną ojców i dziadków; utrzymanie tradycji polskich i języka polskiego, z jednoczesnym kształceniem odpowiedzialnego obywatela kraju zamieszkania, który świadomie i czynnie służy innym.
• Budowanie osobistego kontaktu z Bogiem poprzez odnajdywanie Go w przyrodzie i we wspólnocie harcerskiej; pogłębianie wiary i wierności
zasadom Ewangelii w życiu osobistym. Chociaż harcerstwo nie jest organizacją religijną, opiera się na zasadach etyki chrześcijańskiej.
• Kształcenie charakteru, wyrabianie zaradności, praktycznych umiejętności, inicjatywy, zdrowego współzawodnictwa poprzez gry, ćwiczenia, zabawę i życie zbiorowe.
• Stwarzanie środowisk rówieśników, w których atmosfera dobrych obyczajów pomaga rozwijać dodatnie cechy charakteru i społecznie zaangażowaną osobowość.

Harcerstwo to przygoda, którą warto przeżyć! To Wielka Gra !
PRZYGODA – akcja, wysiłek, służba
OBOZY – życie pod namiotami, gry polowe
OGNISKA – śpiew, przyjaźń, obrzędy
ZLOTY – światowe spotkania młodzieży polskiej z różnych krajów
HARCERSTWO – to ciekawe spędzanie czasu, z pożytkiem dla siebie i innych
ZUCHY – to zabawa w ,,kogoś” lub w ,,coś”
WĘDROWNICY – to wędrówka pieszo, na rowerze, to odkrywanie siebie i świata
STARSZE HARCERSTWO – to życie i działanie w duchu harcerskim ludzi dorosłych
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Sokół w Southampton 2019 koncert

„Sokół” Koncert w Southampton

Po 20 latach działalności muzycznej Sokół wydaje swój PIERWSZY SOLOWY ALBUM pt. „Wojtek Sokół”. 3 listopada będziecie mieli niepowtarzalną okazję po raz pierwszy zobaczyć solowy koncert legendy. Premierowe utwory z płyty 'Wojtek Sokół' zostaną wzbogacone o odświeżone klasyki z wydawnictw WWO, TPWC, duetu z Marysią Starostą oraz innych niezliczonych kolaboracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

six − 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.