HOME / ABC SOUTHAMPTON / Imprezy sportowe w Southampton dla wszystkich


Imprezy sportowe w Southampton
Imprezy-sportowe-w-Southampton-dla-wszystkich-Polonia-Southampton

Imprezy sportowe w Southampton dla wszystkich

Imprezy sportowe w Southampton dla wszystkich.

Możemy zacząć pomału wyciągać swoje biegowe buty, niezależnie od tego, jakie długie i jak często dystanse pokonujemy. Rozgrzewajmy swoje mięśnie, aby 23 kwietnia wziąć udział w prestiżowym ABP Marathon w Southampton. To zaledwie za około 85 dni!

Po 30 letniej przerwie – do Southampton powraca maraton. Od dwóch lat, dzięki Rees Leisure, mogliśmy uczestniczyć w półmaratonie oraz biegu na 10km. W tym roku możemy wybrać jeden spośród czterech dystansów – maratonu, półmaratonu i biegu na 10 km. Jest też przewidziany bieg na 1 milę – tam możemy się spodziewać największej dawki zabawy i humoru.

Co roku na starcie staje około 10,000 ludzi, dla których najważniejsza jest rekreacja, zdrowie i zabawa. Dla jednych ważny jest wynik lub udowodnienie sobie, że potrafią sprostać wyzwaniu. Inni traktują imprezę jako wydarzenie integracyjne, towarzyskie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – mówi Chris Rees z Rees Leisure – organizatora imprezy.

 

Imprezy-sportowe-w-Southampton-dla-wszystkich
Imprezy-sportowe-w-Southampton-dla-wszystkich

 

W grupie raźniej

W imprezach mogą uczestniczyć osoby indywidualne oraz reprezentacje firm. Niestety, dotychczas polskie biznesy nie zaistniały na tej imprezie. A szkoda, bo przecież w Southampton mieszka nas tu kilkanaście tysięcy, a na polu rekreacyjnym jakoś nas za bardzo nie widać. Jest to niewątpliwa okazja do taniego wypromowania się w szerszym środowisku. Poza tym przyjemnie byłoby zobaczyć przedstawicieli Polonii wśród biegaczy tak prestiżowego sportowego wydarzenia.

W ubiegłym roku wzięłam udział w biegu ze swoimi kolegami i koleżankami z pracy. To było o wiele ciekawsze przeżycie niż wspólne wypady do pubu. Od tego czasu raz w miesiącu urządzamy sobie nasze „firmowe biegi” w okolicach Southampton. Teraz też obowiązkowo będziemy na ABP – powiedziała nam Ilona Wędrowska.

Organizator ABP Marathon, nie ukrywa, że chciałbym zobaczyć większe grono Polaków, którzy czynie biorą udział w niniejszej imprezie. – Dołączcie do nas, spróbujcie czegoś nowego, no i oczywiście sprawdźcie się – dodaje Rees.

 

Do startu…

Do kiedy można zgłosić swój udział w biegu? W zasadzie są dwa terminy: 17 marca lub wtedy kiedy liczba zapisanych osób zbliży się do 12.000. Wystarczy wejść na www.abpsouthamptonhalf.co.uk

Do 15 marca muszą się zarejestrować „grupy korporacyjne”.  Nie ma więc co odwlekać decyzji. Koszt udziału w imprezie to od £7 do £33, w cenie zawarty jest pakiet biegacza, napoje, które będą rozdawane na trasie, gadżety, ubezpieczenie itp.

W ubiegłym roku pobiegliśmy z moją żoną we trójkę dystans 10 km. We trójkę, bo jeszcze nnie wiedzieliśmy, że moja Monika jest w 3 tygodniu w ciąży. Teraz pobiegniemy już z Marcelkiem w wózku na 1 milę. To stanie się naszą rodzinną tradycją powiedział nam Grzegorz Małkowski.

 

 

Imprezy-sportowe-w-Southampton-dla-wszystkich-Soton
Imprezy-sportowe-w-Southampton-dla-wszystkich

 

Oprócz biegania – Imprezy sportowe w Southampton

Od 24 do 29 maja będziemy mieli okazję uczestniczyć w Southampton Sailing Week. Jest ogromna impreza promująca żeglarstwo.

Zapraszamy tych, którzy o żeglarstwie nie mają żadnego pojęcia i tych, którzy przepłynęli już tysiące mil – mówi Chris Rees.

W programie znajdziemy: regaty, parady żaglówek, spotkania z ludźmi morza, imprezy promocyjne. Każdy dzień imprezy jest szczelnie wypełniony.

Będzie też możliwość wejścia na pokłady różnego rodzaju żaglówek i uczestniczenia w mini warsztatach związanych z żeglarstwem – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzieciaki będą mogły skorzystać z tych atrakcji za darmo.

Swoje zawody będą mieli miłośnicy sterowanych modeli sprzętu pływającego.

Informacje o imprezie znajdziemy na oficjalnej stronie Southampton Sailing Week

 

Na rowerze po Hampshire – Imprezy sportowe w Southampton

Miłośnicy rekreacji na dwóch kółkach mogą już teraz zaaplikować na oryginalną imprezę. „Cycle Southampton” odbędzie się 9 i 10 września tego roku. Dlaczego warto zgłosić już teraz? Impreza ta zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Impreza ta zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Można podjąć wyzwanie i przemierzyć 60 mil z Southampton przez Upham, Nothington, Stockbridge, Romsey i wrócić na metę przy Above Bar Street. Możemy też wybrać kryterium uliczne na dystansie 1.09 mili.

Trzeba dodać, że impreza nie jest w żadnym wypadku rywalizacją sportową, lecz rekreacyjną. Organizatorzy Cycle Southampton dopracowują listę atrakcji, które będą czekały po drodze.

Zapraszamy na te sportowe eventy. Ich oferta jest szeroka na tyle, że każdy znajdzie na nich coś dla siebie. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.reesleisure.co.uk

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Sokół w Southampton 2019 koncert

„Sokół” Koncert w Southampton

Po 20 latach działalności muzycznej Sokół wydaje swój PIERWSZY SOLOWY ALBUM pt. „Wojtek Sokół”. 3 listopada będziecie mieli niepowtarzalną okazję po raz pierwszy zobaczyć solowy koncert legendy. Premierowe utwory z płyty 'Wojtek Sokół' zostaną wzbogacone o odświeżone klasyki z wydawnictw WWO, TPWC, duetu z Marysią Starostą oraz innych niezliczonych kolaboracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 7 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.