HOME / ABC SOUTHAMPTON / FUNDACJA LIGHTHOUSE / Jak wystąpić o paszport dla dziecka?

Jak wystąpić o paszport dla dziecka?

Jak wystąpić o paszport dla dziecka?

Jak wystąpić o paszport dla dziecka?

Tak! Twoje dziecko będzie potrzebowało paszportu, aby móc podróżować za granicę. Wyrobienie paszportu zajmuje trochę czasu, lecz będzie on ważny przez pięć lat, nawet jeżeli  wygląd Twojego dziecka w tym okresie zmieni się niesamowicie.

Informacje dotyczące tego jakie i gdzie należy złożyć dokumenty by otrzymać polski paszport dla dziecka znajdziecie na oficjalnej stronie Ambasady RP w Londynie

Natomiast te dotyczące paszportu brytyjskiego (dla dzieci urodzonych w UK, których rodzice mogą udowodnić co najmniej 5 lat legalnego pobytu licząc wstecz od dnia narodzin dziecka)  znajdziecie poniżej, lub w artykule:  Brytyjski paszport dla dziecka.

Paszport brytyjski dla dziecka

Wniosek o paszport brytyjski otrzymasz na poczcie, możesz go również wypełnić on-line: www.gov.uk/get-a-child-passport
lub  passportapplication.service.gov.uk

Przy składaniu wniosku o brytyjski paszport trzeba przedstawić następujące dokumenty:

  • Wypełnioną aplikację
  • Dwa identyczne kolorowe zdjęcia. Jedno z nich musi być podpisane przez osobę trzecią, Brytyjczyka, który Cię zna  przez okres co najmniej dwóch lat;
  • Oryginał dokumentów potwierdzających prawo dziecka do paszportu, tj. pełen akt urodzenia urodzenia, paszport jednego z rodziców oraz dokumenty potwierdzające co najmniej 5 lat legalnego pobytu w UK , licząc wstecz od dnia narodzin dziecka; W niektórych przypadkach będą również potrzebne dane dziadków;
  • Dowód wpłaty w wysokości £49

Osoba, która podpisuje się na odwrocie zdjęcia, musi również podpisać formularz potwierdzający, że zna Ciebie co najmniej dwa lata. Odpowiednimi służbami do tego celu są nauczyciele, księgowi, dziennikarze, dentyści, policjanci, adwokaci, farmaceuci itp.

Wyrobienie paszportu powinno trwać od około trzech do czterech tygodni. Jeśli jest to zbyt długi okres i podróż ma się odbyć wcześniej, jest możliwość wyrobienia go w przyspieszonym terminie, wynoszącym zaledwie tydzień, co kosztuje 96,50 funtów lub w ciągu jednego dnia za cenę 109,50 funtów.
W tym celu musisz umówić się na spotkanie, dzwoniąc do Adviceline Passport pod numer 0300 222 0000.

Pierwsze zdjęcie paszportowe Twojego dziecka może być sporym wyzwaniem, szczególnie gdy jeszcze ono nie siedzi. Fotografia musi pokazywać twarz dziecka na jasnym i jednorodnym tle. Wszystko po to, aby jego cechy szczególne były do odróżnienia.

Koniecznie zajrzyj na nasze forum i poczytaj o doświadczeniach innych mam związanych z procedurami paszportowymi:

 

więcej o Fundacja Lighthouse

Fundacja Lighthouse Charity. Naszą misją jest pomagać w integracji wszystkim osobom z Europy Wschodniej mieszkającym w Zjednoczonym Królestwie, dbając jednocześnie o zachowanie ich tożsamości narodowej i kulturowej. Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić - skontaktuj się z nami!

Sprawdź

20 porad, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

22 porady, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

Kompleksowy przewodnik dla Polonii w Wielkiej Brytanii, łączący formalne informacje o ubezpieczeniu samochodowym z przyjaznymi wskazówkami, które pomogą Ci znaleźć optymalną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fourteen − fourteen =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.