HOME / LIFESTYLE / ZDROWIE I URODA

ZDROWIE I URODA

Jak utrzymać się w dobrym stanie fizycznym i psychicznym, jak atrakcyjnie wyglądać i dobrze się czuć. Zawarte na tych stronach porady – skierowane zarówno do kobiet, jak i mężczyzn – podpowiedzą jak racjonalnie się odżywiać, aby nasze ciało wyglądało zawsze młodo.

 

KARMIENIE PIERSIĄ CHRONI PRZED RAKIEM

KARMIENIE PIERSIĄ CHRONI PRZED RAKIEM?

Karmienie piersią obniża u kobiet ryzyko pojawienia się w przyszłości raka piersi – informują eksperci Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Analiza badań przeprowadzonych w 30 krajach wykazała, że prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór maleje o ok. 4%, gdy matka karmi dziecko piersią przez 12 miesięcy po pierwszym porodzie. Każdy następny poród i dwunastomiesięczny okres karmienia piersią prowadzi do spadku ryzyka pojawienia się raka o kolejne 7%. Karmienie piersią także chroni przed innymi chorobami i przyśpiesza powrót do formy.

Zobacz więcej
zdrowy bez antybiotyków

Wróć do zdrowia bez antybiotyków

Zdrowy bez antybiotyków – czyli jak wrócić do zdrowia. Niniejszy tekst wyjaśnia potrzebę sięgania po odpowiednie leki na powszednie choroby – takie jak przeziębienia i kaszel – unikając wtórnego uodpornienia na antybiotyki. Jak należy leczyć przeziębienie? Najlepsza metoda leczenia większości przeziębień, kaszlu czy bólu gardła to przyjmowanie dużej ilości płynów …

Zobacz więcej