HOME / Wiadomości / Brexit / Londyńskie City straci 10,5 tys. miejsc pracy?

Londyńskie City straci 10,5 tys. miejsc pracy?

Londyńskie City straci 10,5 tys. miejsc pracy?


10,5 tys. miejsc pracy, głównie w londyńskim sektorze finansowym zniknie w Wielkiej Brytanii po Brexicie – prognozuje firma doradcza Ernst & Young (EY).

Jak informuje EY, aż 33 proc. firm z sektora finansowego zapowiedziało, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE przeniesie część operacji lub pracowników poza Wielką Brytanię. Na zmianach najwięcej ma skorzystać Dublin i Frankfurt, gdyż to właśnie do tych miast swoje siedziby chcą przenieść firmy z londyńskiego City.

Według ubiegłorocznych szacunków Wielka Brytania miała stracić 12,5 tys. pracowników. Choć najnowszy raport ogranicza tę liczbę do 10,5 tys., to według specjalistów będzie to i tak duża strata, zwłaszcza dla sektora finansowego. Podobne prognozy przedstawił Bank Centralny Wielkiej Brytanii, który opublikował raport głoszący, że po Brexicie zostanie zlikwidowanych ok. 10 tys. stanowisk.

Według Ernst & Young, z Londynu znikną nie tylko finansiści, ale również osoby na stanowiskach technicznych i menedżerskich.

W Wielkiej Brytanii aż 8 proc. PKB wypracowuje sektor finansowy, a bankowość zapewnia 3,4 proc. całego brytyjskiego rynku pracy.
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Brytyjski rząd zlecił przygotowanie dokumentu na temat cofnięcia… Brexitu!

Ponad 120 parlamentarzystów domaga się opublikowania dokumentu przygotowanego przez ekspertów a dotyczącego konsekwencji gospodarczych opuszczenia przez Wielką Brytanię Uni Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventeen − nine =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.