HOME / NAUKA I TECHNIKA / Najczarniejszy materiał świata stał się jeszcze bardziej czarny!

Najczarniejszy materiał świata stał się jeszcze bardziej czarny!

Najczarniejszy materiał świata


Najczarniejszy materiał świata stał się jeszcze bardziej czarny!

Najczarniejszy materiał świata.

Labolatorium Surrey NanoSystem słynie z tworzenia Vantablack, materiału tak czarnego, że odbija jedynie 0,035 procent światła widzialnego. To tak mało, że rzeczy literalnie znikają, gdy zostaną pokryte nanorurkami węglowymi z Vantablack.

Jakimś sposobem naukowcy opracowali materiał jeszcze bardziej czarny. Najczarniejszy materiał świata stał się jeszcze czarniejszy!

 

 

Jak napisali przedstawiciele laboratorium w oficjalnym ogłoszeniu prasowym „oto najnowsze rozwinięcie procesu tworzenia Vantablanc. W efekcie stworzyliśmy powłoki tak czarne, że nawet nasze własne spektrometry nie były w stanie go zmierzyć! Nawet zasilany silną energią laser ledwo odbija światło od powierzchni. Nigdy wcześniej nie stworzyliśmy materiału tak czarnego, żeby nie nasze własne spektrometry na podczerwień nie były w stanie go wykryć.”

 

 

O autorze

#ciekawe.org To strona internetowa poświęcona wszystkiemu, co ciekawe w dosłowym tego słowa znaczeniu. W prosty i łatwy sposób autorzy przedstawiają tematy i zagadnienia, o których nigdy nie słyszeliśmy lub nie zdawaliśmy sobie sprawy. Artykuły pozwolą nam się dowiedzieć o wielu interesujących tematach na świecie.  Polecamy też na facebooku.

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Giff Gaff Oferta

Giff Gaff NAJLEPSZA OFERTA SIECI KOMÓRKOWYCH

SPRAWDŹ plany minutowe i przekonaj się sam/sama jak można płacić o połowę mniej pieniędzy każdego miesiąca. ZASIĘG znakomity, NISKIE CENY i żadnych "gwiazdek" :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × three =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.