HOME / PORADNIKI / Co to jest National Insurance Number?

Co to jest National Insurance Number?

Co to jest National Insurance Number


Co to jest National Insurance Number?

National Insurance Number jest osobistym numerem ubezpieczenia społecznego i jest nadawany konkretnej osobie, jest on konieczny do:

  • identyfikacji składek płaconych na ubezpieczenie zdrowotne i fundusz emerytalny,
  • posiadanie jego jest konieczne przy ubieganiu się o świadczenia społeczne.

Nie ma żadnych przepisów prawa, które mówią kiedy należy się ubiegać o NI number.


Kiedy powinienem ubiegać się o wydanie National Isurance Number?

Powinno się ubiegać o wydanie NI number jeśli zamierzasz:

  • starać się o przyznanie świadczeń socjalnych,
  • jeżeli twój partner będzie starał się przyznanie świadczeń socjalnych,
  • podjąłeś swoją pierwszą pracę,
  • zarejestrowałeś się jako self-employed.


O nadanie NI number można się ubiegać w lokalnym Job Center lub pod numerem telefonu 0845 600 0643 od poniedziałku do piątku od godziny 8 do godziny 18.

Pocedura przy przyznawaniu NI number

W pierwszej kolejności zostanie sprawdzone czy dana osoba ubiegając asię o NI number już go nie posiada, następnie czy jest on tej osobie potrzebny. Następnym krokiem jest umówienie spotkania z urzędnikiem Job Center, w czasie spotkania urzędnik potwierdzi osobowość kandydata oraz sprawdzi czy kwalifikuje się on do otrzymania NI number.

Na spotkanie w Job Center jest dobrze przynieść ze sobą następujące dokumenty: paszport lub dowód osobisty, list od pracodawcy potwierdzający zatrudnienie (miejsce pracy, stanowisko, datę rozpoczęcia zatrudnienia, itp.), potwierdzenie adresu- jeżeli nie jest to możliwe poproś swego pracodawcę aby na liście wpisał twój pełny adres zamieszkania .

Co będzie działo się po spotkaniu?

Podczas spotkania z urzędnikiem Job Center, będzie on weryfikował dostarczone przez ciebie dokumenty i poprosi cię o wypełnienie formularza, jeżeli masz problemy z językiem angielskim możesz przy umawianiu spotkania poprosić o to by podczas spotkania był obecny tłumacz, większość Job Center ma już polskich tłumaczy.
Jeżeli dokumenty które dostarczyłeś są kompletne to na otrzymanie NI number powinieneś czekać nie dłużej niż 4-6 tygodni, zostanie on przesłany do Ciebie pocztą pod Twój adres zamieszkania, który podałeś na spotkaniu.

 

Pod tym numerem można uzyskać więcej informacji lub umówić się na spotkanie w Job Center w sprawie NI number: 0845 600 0643  lub text phone 0845 6000 644.

Co to jest National Insurance Number?
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Settled status: zaaplikuj o status osiedleńca!

Settled status: zaaplikuj o status osiedleńca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.