HOME / NAUKA I TECHNIKA / Od 2040 roku zakaz sprzedaży samochodów na ropę i benzynę

Od 2040 roku zakaz sprzedaży samochodów na ropę i benzynę

Od 2040 roku zakaz sprzedaży samochodów na ropę i benzynę


Od 2040 roku zakaz sprzedaży samochodów na ropę i benzynę.

Od 2040 roku na Wyspach nie będzie można kupić nowych samochodów osobowych oraz dostawczych napędzanych na ropę lub benzynę – nowe przepisy zostały potwierdzone przez brytyjski rząd.

Michael Gove, Sekretarz ds. Ochrony Środowiska powiedział, że jest to część rządowego planu zgodnie, z którym do roku 2050 pojazdy te zostaną zastąpione bardziej ekologicznymi samochodami elektrycznymi lub hybrydowymi. Natomiast w 2040 roku ma nastąpić całkowity zakaz ich sprzedaży. Rząd zobowiązał się również do przekazania 255 milionów funtów poszczególnym gminom, by wspomóc je w walce z zanieczyszczeniami spowodowanymi przez samochody typu diesel. W sumie rząd zamierza wydać 3 miliardy funtów na poprawę jakości powietrza na Wyspach – informuje BBC.

Szacuje się, że rocznie zanieczyszczone powietrze powoduje około 40 tys. przedwczesnych zgonów. Brytyjska władza ma nadzieje, że nowe przepisy poprawią jego jakość. Pomysł ten krytykuje m.in. Greenpeace, który uważa, że czekanie do 2040 to zbyt długi okres w związku, z czym Wielka Brytania powinna pójść śladami Niemiec, Holandii, czy Norwegii, które chcą wprowadzić podobne zakazy do 2030 roku.

Do zmian już przegotowują się niektórzy producenci samochodów – BMW zapowiedziało produkcję elektrycznej wersji legendarnego Mini. Do tworzenia bardziej ekologicznych pojazdów zobowiązało się też Volvo.

(at)
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Giff Gaff Oferta

Giff Gaff NAJLEPSZA OFERTA SIECI KOMÓRKOWYCH

SPRAWDŹ plany minutowe i przekonaj się sam/sama jak można płacić o połowę mniej pieniędzy każdego miesiąca. ZASIĘG znakomity, NISKIE CENY i żadnych "gwiazdek" :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twelve − 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.