HOME / PORADNIKI / INNE PORADY / Podstawowe informacje dotyczące numeru NHS 111


Podstawowe informacje dotyczące numeru NHS 111
Podstawowe informacje dotyczące numeru NHS 111

Podstawowe informacje dotyczące numeru NHS 111

Podstawowe informacje dotyczące numeru NHS 111

Zadzwoniłyśmy na numer 111 NHS i otrzymałyśmy pomoc, której potrzebowałyśmy

Magdalena Pokorska i Monika skorzystały z porady NHS i zadzwoniły na numer 111, kiedy potrzebowały pilnej pomocy zdrowotnej która nie stanowiła zagrożenia życia. Odkryły, że numer 111 NHS to dużo więcej niż infolinia. Mogły porozmawiać z w pełni wykwalifikowanymi doradcami, którzy są dostępni przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, oraz którzy przekierują dzwoniących do odpowiednich lekarzy, zależnie od ich sytuacji.

Monika opowiada: „Moja pięcioletnia córka skarżyła się na ból podczas oddawania moczu, więc zdecydowałam się zadzwonić  na 111. Rozmawiałam z konsultantem, który zadał mi kilka pytań dotyczących objawów i natychmiast umówił wizytę w dyżurnej klinice w szpitalu w Bedford. Spotkaliśmy się z lekarzem, który zbadał córkę i przeprowadził kilka testów. Zdiagnozowano u niej infekcję dróg moczowych i przepisano antybiotyki. Dzień później w moczu córki pojawiła się krew, wówczas wpadłam w panikę”.

„Ponieważ usługa NHS 111 wydała mi się tak profesjonalna i pomocna za pierwszym razem, nie wahałam się, by znów zadzwonić w tej sprawie. Wyjaśniłam problem konsultantowi, który połączył mnie z lekarzem. Lekarz poinformował mnie, że krew w moczu to powszechny objaw zapalenia pęcherza, który ustąpi po zakończeniu leczenia. Lekarz zapewnił mnie, że nie mam czym się martwić. Powiedział też, że jeśli objawy nie ustąpią, mam zadzwonić ponownie”.

„Szybki telefon pod numer 111 i rozmowa ze specjalistą służby zdrowia sprawiły, że naprawdę się uspokoiłam”.

Magdalena jest zapracowaną mamą 4 dzieci w wieku 2, 5, 8 i 9 lat, więc dostęp do serwisu NHS 111 przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu to naprawdę duże udogodnienie dla jej rodziny.

Przypomniała sobie dwie sytuacje, kiedy zadzwoniła pod numer 111: „Moja ośmioletnia córka przewróciła się i złamała sobie ząb. Zadzwoniłam na 111 i zdziwiłam się, jak szybko udało się zaaranżować wizytę córki u dentysty oraz potrzebne leczenie”.

„W drugim przypadku moja dziewięcioletnia córka uderzyła się w głowę w szkole. W ciągu dnia czuła się dobrze, ale wieczorem zaczęła się skarżyć na silny ból głowy, więc zadzwoniłam pod numer 111. Wyjaśniłam konsultantowi, co się stało, a on umówił mnie na wizytę w lokalnym szpitalu. Moja córka została zbadana przez pediatrę i powiedziano nam, że wszystko będzie w porządku”.

„Jakość usługi zapewnianej przez NHS 111 jest naprawdę dobra. Zdecydowanie polecam telefon pod numer 111 w przypadku pilnego problemu zdrowotnego”.

Jeśli uważasz, że pilnie potrzebna jest ci pomoc medyczna w przypadku niezagrażającym życiu, zadzwoń pod numer 111 NHS.

‘Help Us Help You’ know what to do

Więcej informacji na stronie www.nhs.uk/111

 

 

Podstawowe informacje dotyczące numeru NHS 111

– Numer NHS 111 jest dostępny 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Dzwoniąc pod ten numer można skorzystać z porad medycznych, oceny stanu zdrowia oraz wskazówek dotyczących każdego problemu medycznego.

– Jeśli dzwoniący nie zna wystarczająco dobrze języka angielskiego, pod numerem NHS 111 dostępni są także tłumacze, którzy pomogą w skontaktowaniu się z obsługą serwisu.

– Infolinia NHS 111 jest obsługiwana przez w pełni przeszkolonych doradców, którzy są w stanie ocenić, czy do danej osoby należy wezwać karetkę. Jeśli jest taka potrzeba, karetka zostanie niezwłocznie wezwana.

– Zależnie od sytuacji zespół infolinii NHS 111 połączy dzwoniącego z pielęgniarką, dentystą czy nawet lekarzem pierwszego kontaktu, a nawet umówi wizytę lekarską, jeśli uzna, że istnieje taka konieczność.

– Jeśli dzwoniący potrzebuje recepty, obsługa serwisu NHS 111 umożliwi mu jej odbiór w dogodnym miejscu. 

 

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

20 porad, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

22 porady, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

Kompleksowy przewodnik dla Polonii w Wielkiej Brytanii, łączący formalne informacje o ubezpieczeniu samochodowym z przyjaznymi wskazówkami, które pomogą Ci znaleźć optymalną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.