HOME / ABC SOUTHAMPTON / Porady zawodowe i edukacyjne dla młodzieży

Porady zawodowe i edukacyjne dla młodzieży

Wspieram również młodzież 14+ (czyli przyszłych dorosłych), która podobnie jak dorośli, może mieć problem z wyborem dalszej drogi rozwoju oraz kariery. W końcu poza tym, że specjalizuję się w edukacji dorosłych, jestem też pedagogiem, nauczycielem angielskiego, prowadzę doradztwo zawodowe i edukacyjne oraz pracuję z dorosłymi i młodzieżą na collegu. Mogę więc pomóc nie tylko Tobie, ale także Twojemu nastoletniemu dziecku.


Porady zawodowe i edukacyjne dla młodzieży.

Choć moja strona nazywa się “Edukacja Dorosłych w UK”, to wcale nie znaczy, że pomagam jedynie dorosłym. Wspieram również młodzież 14+ (czyli przyszłych dorosłych), która podobnie jak dorośli, może mieć problem z wyborem dalszej drogi rozwoju oraz kariery. W końcu poza tym, że specjalizuję się w edukacji dorosłych, jestem też pedagogiem, nauczycielem angielskiego, prowadzę doradztwo zawodowe i edukacyjne oraz pracuję z dorosłymi i młodzieżą na collegu. Mogę więc pomóc nie tylko Tobie, ale także Twojemu nastoletniemu dziecku.

Oto, co mogę mu zaoferować:

  • Informacje o możliwościach rozwoju w UK oraz w krajach Unii Europejskiej. 

Zauważyłem, że pomimo powszechnego dostępu do Internetu, młodzież często nie znajduje informacji, których potrzebuje. Szkoły też często nie są przygotowane do udzielania takich informacji, co skutkuje tym, że młodzi ludzie bywają nieświadomi jak wiele mają możliwości nauki i rozwoju. Ich wybór jest wtedy bardzo ograniczony, bo wybierają jedynie spośród tego, co wydaje im się dostępne, zamiast wybrać to, o czym naprawdę marzą i jest osiągalne. Dlatego jestem przekonany, że każdy młody człowiek potrzebuje więcej informacji.

  • Pomoc w sprecyzowaniu zainteresowań i w rozwoju tych zainteresowań

Czasem zdarza się, że jakiś młody człowiek w zasadzie nie wie, czym się interesuje i przez to ma problemy z wyborem kierunku oraz formy dalszej nauki. Czasami wie, czym się interesuje, ale za to nie ma pojęcia, co może w tym zakresie robić w UK. Potrzebuje wtedy wsparcia kogoś, kto te zainteresowania potrafi odnaleźć, sprecyzować i rozwinąć. Porady zawodowe i edukacyjne dla młodzieży

  • Pomoc w wyborze i zaplanowaniu kariery

Na pewnym etapie, każdy młody człowiek powinien wybrać swoją przyszłą karierę, do której chce dążyć. Warto jest też ułożyć szczegółowy plan działania, który ułatwi osiągnięcie wymarzonych celów. Jednym wychodzi to dość sprawnie, innym trochę mniej, ale i tak może się do tego przydać profesjonalna pomoc.

  • Informację o poziomach i rodzajach kwalifikacji, jakie można zdobywać na collegu

Wielu młodych ludzi nie do końca rozumie, na jaki kurs na collegu się decyduje. Znają tylko tematykę, ale nie rozumieją ani poziomu kwalifikacji przyznawanej na koniec kursu (np. Level 2), ani też jej rodzaju (np. BTEC Extended Diploma). Nic dziwnego, bo w zasadzie nikt ich tego nie uczy. Dlatego potrzebują kogoś, kto to wszystko wyjaśni jeszcze przed podjęciem nauki.

  • Pomoc w wyborze kursów na collegu lub kierunków na uniwersytecie

Wiele młodych osób ma też problem z wyborem tematyki kursu na collegu lub studiów, a także trybu studiowania. Często nie znają wszystkich dostępnych możliwości. Nie do końca rozumieją też interesujące ich dziedziny, a przez to wymagania wstępne stawiane przez szkoły. Z całą pewnością potrzebują więc wsparcia kogoś dobrze poinformowanego.

  • Pomoc w oficjalnym porównaniu polskiej szkoły zawodowej lub średniej do brytyjskich odpowiedników.

Niektórzy młodzi ludzie przybyli do UK już z jakimiś kwalifikacjami, na przykład ze świadectwami lub dyplomami ze szkoły zawodowej lub średniej. Te kwalifikacje liczą się tu w UK i bardzo pomagają w kontynuowaniu nauki lub w znalezieniu pracy, o ile są oficjalnie porównane do brytyjskich odpowiedników. Tylko wtedy mogą zostać właściwie zrozumiane przez tutejsze szkoły oraz tutejszych pracodawców.

  • Pomoc w szukaniu oraz aplikowaniu o wolontariaty, praktyki oraz o pierwszą pracę

Jak każdy z nas dorosłych wie, zdobywanie doświadczenia i uczenie się w działaniu jest bardzo ważne dla przyszłej kariery. Dlatego wolontariaty, praktyki oraz pierwsza praca są niesłychanie istotne dla każdego młodego człowieka. Jednak nie każdy młody człowiek wie jak zacząć swoją karierę, gdzie znaleźć interesujące oferty i jak o nie aplikować. Potrzebuje więc kogoś, kto pomoże zrozumieć na czym zależy potencjalnym pracodawcom lub organizacjom szukającym wolontariuszy, pomoże napisać pierwsze profesjonalne CV oraz nauczy różnych umiejętności związanych z szukaniem pracy lub praktyk, jak na przykład autoprezentacji na rozmowie kwalifikacyjnej.

Porady zawodowe i edukacyjne dla młodzieży

Jak widzisz, oferuję dość dużo konkretnej pomocy. Jeśli więc masz nastoletnie dziecko i martwisz się o jego dalszą edukację lub karierę, to umówcie się ze mną na poradę przez skype. Za to jeśli mieszkasz w Southampton, to możemy umówić się na spotkanie osobiście. W obu przypadkach zarówno Ty, jak i Twoje dziecko, będziecie mogli zadać tyle pytań ile chcecie, a ja postaram się na nie wszystkie odpowiedzieć. Jeśli będzie potrzebna dalsza pomoc, to też chętnie jej udzielę. Możesz do mnie pisać zarówno przez formularz kontaktowy na tej stronie, jak i przez moją stronę na facebooku.

 

Mariusz Milka

Edukacja Dorosłych w UK. Jestem specjalistą z zakresu edukacji dorosłych, pedagogiem doradcą zawodowym oraz nauczycielem angielskiego. Doradzam dorosłym oraz młodzieży w zakresie edukacji i kariery, zarówno osobiście, jak i przez Internet. Jeżeli chcesz skorzystać z mojej oferty, po prostu napisz do mnie wiadomość lub skontaktuj się ze mną na facebooku.
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

20 porad, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

22 porady, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

Kompleksowy przewodnik dla Polonii w Wielkiej Brytanii, łączący formalne informacje o ubezpieczeniu samochodowym z przyjaznymi wskazówkami, które pomogą Ci znaleźć optymalną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 11 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.