HOME / PORADNIKI / INNE PORADY / Przydatne aplikacje na telefon, które warto mieć ze sobą w podróży.


Przydatne aplikacje na telefon

Przydatne aplikacje na telefon, które warto mieć ze sobą w podróży.

Przydatne aplikacje na telefon, które warto mieć ze sobą w podróży.

Dzisiejsze wyprawy zarówno te małe jak i duże są zdecydowanie łatwiejsze gdy w kieszeni mamy ze sobą pomocne aplikacje. Ułatwiają nam one między innymi planowanie podróży, poruszanie się po zwiedzanej okolicy, a nawet porozumiewanie się w obcym języku.

Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu kilka z nich, które naszym zdaniem każdy z Was powinien posiadać na swoim telefonie czy tablecie.

1. Maps.ME, czyli mapy offline | Strona domowa >>  Sklep Play >> Sklep App Store >>

 

Dzisiejsze wyprawy zarówno te małe jak i duże są zdecydowanie łatwiejsze gdy w kieszeni mamy ze sobą pomocne aplikacje. Ułatwiają nam one między innymi planowanie podróży, poruszanie się po zwiedzanej okolicy, a nawet porozumiewanie się w obcym języku. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu kilka z nich, które naszym zdaniem każdy z Was powinien posiadać na swoim telefonie czy tablecie. 1. Maps.ME, czyli mapy offline | Strona domowa >> Sklep Play >> Sklep App Store >>

 

Zaczynamy naszym zdaniem od najbardziej praktycznej. Maps.ME jest aplikacją oferującą bardzo szczegółowe mapy dostępne w trybie offline, oraz pokazującą nasze aktualne położenie. Co bardzo ważne mapy wszystkich krajów świata możemy ściągnąć bezpłatnie bezpośrednio do pamięci naszego urządzenia. Dzięki temu unikamy wysokich kosztów przesyłu danych w momencie, gdy jesteśmy za granicą w podróży.

Aplikacja posiada dwie wersje.

Bezpłatną –  oznaczoną dodatkową nazwą „Lite”, która ogranicza nas do podstawowych funkcji w postaci korzystania z map offline z możliwością śledzenia położenia z pomocą GPS. W tej wersji nadal bezpłatnie ściągnąć możemy dowolną ilość map na nasze urządzenia.

Wersja płatna zawiera w sobie szereg dodatkowych funkcji. Główną jej zaletą jest możliwość stosowania zakładek, dzięki którym bezpośrednio na mapie oznaczyć możemy dowolnie wybrane punkty. Może to być obiekt noclegowy, sklep, czy chociażby wybrana ulica. W wersji płatnej naszą mapę obracać możemy w dowolnie wybranych kierunkach, co bardzo ułatwia nawigację pieszą. Aplikacja jest wyposażona także w funkcję „follow”, dzięki której znacznik położenia automatycznie obraca się w kierunku, na który aktualnie patrzymy.

Ponadto aplikacja posiada funkcję wyszukiwania miejsc, a mapy same w sobie stanowią ogromne źródło informacji o położeniu większości ważniejszych obiektów typu banki, sklepy, hotele czy chociażby punkty widokowe, które oznaczone są specjalnymi gwiazdkami na mapie.

2. iTranslate | Strona domowa >> Sklep Play >> Sklep App Store >>

 

Notatka20160811184541

 

Aplikacja do działania wymaga co prawda dostępu do Internetu, jednak jej przydatność w podróży jest wręcz niezastąpiona. Jak sama nazwa wskazuje aplikacja ma za zadanie tłumaczyć wyrażane przez nas głosowo słowa, frazy, zdania i robi to całkiem sprawnie w ponad 90-ciu językach. Przetłumaczone na dany język elementy prezentowane są w formie głosowej przez rodzimego lektora z danego kraju jak i w formie tekstu. iTranslate jest zdecydowanym liderem w tego typu aplikacjach z łączną liczbą ponad 1-go miliona pobrań w sklepie Play. Dodatkowym plusem aplikacji jest to, że jest zupełnie darmowa.

Warto także wspomnieć o drugiej, nieco ulepszonej wersji iTranslate od tych samych twórców – iTranslate Voice. Posiada ona dużo lepszą jakość lektorów wymawiających tłumaczone frazy, lecz w jej darmowej wersji skorzystać możemy tylko z kilku wybranych języków, spośród 42-óch dostępnych. Dodatkowo ilość tłumaczonych fraz ma dzienny limit. Wszystkie te ograniczenia znieść można wykupując wersję PRO, której cena wynosi £1.48.

 

Notatka20160811184645

 

Obydwie aplikacje zarówno iTranslate, jak i iTranslate Voice przydadzą się nie tylko w podróży. Pomocne będą także w życiu codziennym, szczególnie dla osób początkujących w nauce danego języka.

3. Tripomatic | Strona domowa >> Sklep Play >> Sklep App Store >>

 

Notatka20160811184736

 

Dobrze przemyślana i zaplanowana podróż to podstawa, a z pomocą przychodzi właśnie Tripomatic. To narzędzie działa zarówno jako aplikacja webowa jak i na telefonie. Aplikacja pomaga w planowaniu zwiedzania danego miasta czy okolicy, a jej podstawowym narzędziem jest mapa z najważniejszymi punktami, które warto odwiedzić. Aplikacja dodatkowo pozwala na tworzenie tras, uwzględniając przy tym wybór dni jak i szacunkowy czas potrzebny na zwiedzanie.

Każde ciekawe miejsca, nawet te mniej znane posiadają kartę z krótkim opisem, godzinami otwarcia, czy w niektórych przypadkach cenami wstępu. Do każdego punktu dołączone jest także zdjęcie poglądowe.

Aby móc korzystać z aplikacji niezbędna jest rejestracja w serwisie poprzez wtyczki społecznościowe, lub adres email.

 

Notatka20160811184842

4. Trip Advisor | Strona domowa >> Sklep Play >> Sklep App Store >>

Notatka20160811184938

 

Aplikacja jest mobilną wersją dość opiniotwórczego serwisu Trip Advisor. Znajdziecie w niej recenzje i oceny innych użytkowników na temat lokali gastronomicznych, obiektów noclegowych, czy chociażby miejsc licznie odwiedzanych przez turystów. Pomocną funkcją aplikacji mobilnej jest zakładka „W pobliżu”, która korzystając z sygnału GPS pozwala odnaleźć dobrze ocenianie restauracje, noclegi oraz najważniejsze atrakcje w okolicy, w której aktualnie się znajdujemy. Do jej działania konieczne jest połączenie z Internetem.

5. Booking.com | Strona domowa >> Sklep Play >>  Sklep App Store  >>

Notatka20160811184950

 

Jedna z wielu aplikacji, która umożliwia rezerwację hoteli przez Internet, oraz sprawdzanie opinii użytkowników na temat danego obiektu noclegowego. Dlaczego wybraliśmy akurat serwis Booking.com do naszego zestawienia? Największą zaletą tego serwisu jest to, iż podczas rezerwacji danego obiektu noclegowego podajemy dane swojej karty płatniczej jedynie w celu zagwarantowania naszej rezerwacji. W praktyce oznacza to, iż za nocleg obciążani jesteśmy dopiero w momencie przybycia do zarezerwowanego przez nas hotelu/hostelu. Aplikacja jest bardzo przydatna w przypadku, gdy będąc w podróży potrzebujemy noclegu z dnia na dzień. Brak obciążenia naszej karty płatniczej daje także możliwość uregulowania płatności gotówką w lokalnej walucie kraju, dzięki czemu unikamy przewalutowań na karcie.

6. Gallery Doctor | Strona domowa >> Sklep Play >> 

Notatka20160811185117

 

W dobie smartfonów, coraz częściej zwykłe aparaty kompaktowe zastępowane są poprzez te wbudowane w naszych telefonach. Robiąc zdjęcia często wykonujemy serię kilku, aby następnie wybrać te najbardziej odpowiednie – zapominając jednak o usunięciu tych mniej udanych. W takiej właśnie sytuacji z pomocą przychodzi aplikacja Gallery Doctor. To intuicyjne narzędzie przeszukuje galerię zdjęć w naszym urządzeniu i grupuje zdublowane obrazy w grupy, z których wskazuje najbardziej udane zdjęcie, oraz sugeruje te do usunięcia. Co najważniejsze aplikacja nie usunie żadnych zdjęć bez naszej zgody.

 

Notatka20160811185208

 

7. Aplikacje mobilne linii lotniczych

Z duchem czasu podążają także linie lotnicze oferując swoim pasażerom aplikacje służące do łatwego zarządzania swoimi rezerwacjami, wyszukiwania lotów, czy odprawy online. Z aplikacjami mobilnymi możemy także zapomnieć o papierowych wersjach kart pokładowych, które w wersji cyfrowej przechowywać możemy w pamięci naszego urządzenia. Mobilne karty pokładowe szczególnie pomocne są w sytuacjach, gdy czas odprawy przypada wtedy, gdy jesteśmy w podróży poza domem.

Swoje dedykowane aplikacje mobilne posiadają główne europejskie linie lotnicze jak Ryanair, easyJet, Wizz Air, czy British Airways.

Power Bank, czyli dodatkowe źródło zasilania w podróży.

Warto także wspomnieć o jeszcze jednym elemencie, który powinien znaleźć się w ekwipunku przy każdej większej podróży. Power bank, czyli tzw. przenośne źródło energii może uratować nas w najmniej oczekiwanym momencie dostarczając energię do naszego rozładowanego urządzenia. Ofert na rynku jest co nie miara, tak więc jest w czym wybierać. Warto jedynie pamiętać, że w przypadku power banków cena nie zawsze idzie w parze z jakością oferowanego produktu.

Jeśli macie dodatkowe pytania do wyżej zaprezentowanych aplikacji, lub korzystacie z innych równie dobrych, to dajcie nam o nich znać w komentarzach poniżej.

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

20 porad, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

22 porady, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

Kompleksowy przewodnik dla Polonii w Wielkiej Brytanii, łączący formalne informacje o ubezpieczeniu samochodowym z przyjaznymi wskazówkami, które pomogą Ci znaleźć optymalną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × five =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.