HOME / Wiadomości / Brexit / Referendum niepodległościowe Szkocji w 2020 roku?

Referendum niepodległościowe Szkocji w 2020 roku?

Referendum niepodległościowe Szkocji w 2020 roku


Referendum niepodległościowe Szkocji w 2020 roku?

Szefowa Szkockiej Partii  (SNP)Narodowej poinformowała, że ewentualne referendum niepodległościowe będzie mogło obyć się dopiero 2020 roku, kiedy będą znane szczegóły przyszłej współpracy pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską.

– Nie będę rozważać terminarza, dopóki warunki Brexitu nie będą jaśniejsze, oraz dopóki nie dowiemy się, co nowe ustalenia będą oznaczały dla Szkocji – powiedziała Sturgeon.

Pierwsze referendum odbyło się w 2010 roku, jednak wówczas Szkoci odrzucili niepodległość 10 punktami procentowymi. SNP na czele ze Sturgeon chciała, aby głosowanie odbyło się po raz kolejny przed marcem 2019 roku, zanim Wielka Brytania oficjalnie opuści Unię Europejską. Jednak ze względu widocznego postępu w negocjacjach plany pójścia do urn zostały przesunięte.

(at)
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

BEZ IMIGRANTÓW CENY W SKLEPACH PÓJDĄ W GÓRĘ?

BEZ IMIGRANTÓW CENY W SKLEPACH PÓJDĄ W GÓRĘ?

Konsumenci będą płacić więcej za zakupy, jeśli po Brexicie imigranci będą musieli wyjechać – ostrzega brytyjskie konsorcjum handlu detalicznego (BRC).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + ten =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.