HOME / ABC SOUTHAMPTON / Skrzynki Pocztowe w Southampton

Skrzynki Pocztowe w Southampton

Skrzynki pocztowe w Southampton


Zdarzyło ci się kiedyś zastanawiać, gdzie znaleźć najbliższą skrzynkę pocztową?

W takim momencie albo nie możesz sobie przypomnieć żadnego miejsca, albo oczyma wyobraźni widzisz je na każdym mijanym rogu!
Zamiast biegać bez sensu po mieście, po prostu poszukaj jej z nami.

Wpisz swój ‚Post Code‚ w prawym górnym rogu, a wyszukiwarka pokaże Ci najbliższą!

W ten sam sposób możesz wyszukać szkoły, które znajdują się w Twojej okolicy!

Aby wyszukać Szkoły kliknij TUTAJ.

Aby wyszukać najbliższą Pocztę kliknij TUTAJ.

lub odwiedź poniższe strony, na których szybko znajdziesz lokalizację najlbiższej skrzynki pocztowej.

www.localpostbox.co.uk
www.nearestpostbox.co.uk

 

Czy wiesz, że…

  • Brytyjska poczta słynie ze swoich czerwonych skrzynek pocztowych w kształcie kolumn. Ich charakterystyczną cechą jest umieszczenie na każdej z nich łacińskich inicjałów monarchy panującego w chwili instalacji danej skrzynki (w przypadku Elżbiety II jest to „ER II”).
  • Kody pocztowe w Wielkiej Brytanii składają się zwykle z 5-7 znaków, przy czym stosuje się zarówno litery, jak i cyfry. Pierwszy 1-2 znaki to litera (lub litery) oznaczające obszar pocztowy (obecnie Wielka Brytania wraz ze swoimi terytoriami zależnymi dzieli się na 124 takie obszary). Obszary biorą zwykle nazwy od swoich największych miast, zaś przypisane im litery pochodzą najczęściej od nazwy tego miasta (np. SO- Southampton, L – Liverpool, CF – Cardiff).
  • Kolejny 1-2 znaki to cyfry oznaczające tzw. dystrykt pocztowy (często jest to np. jedna dzielnica lub niewielkie miasteczko). Potem następuje znak przerwy (spacja), a później cyfra wskazująca na tzw. sektor pocztowy. Ostatnie dwa znaki to litery oznaczające tzw. jednostkę pocztową. Jednostka może liczyć maksymalnie 100 adresów, chociaż w praktyce średnio liczy ok. 15, a w przypadku dużych nieruchomości (np. dużych zakładów przemysłowych) zdarzają jednostki liczące tylko jeden adres.
  • Royal Mail zainstalowało ponad 115,300 skrzynek pocztowych w całej Wielkiej Brytanii.

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

20 porad, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

22 porady, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

Kompleksowy przewodnik dla Polonii w Wielkiej Brytanii, łączący formalne informacje o ubezpieczeniu samochodowym z przyjaznymi wskazówkami, które pomogą Ci znaleźć optymalną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.