HOME / PORADNIKI / UBEZPIECZENIE OD CHORÓB KRYTYCZNYCH

UBEZPIECZENIE OD CHORÓB KRYTYCZNYCH

UBEZPIECZENIE OD CHORÓB KRYTYCZNYCH Critical illness Cover Anglia Polonia Polski Broker


JAK MĄDRZE ZABEZPIECZYĆ SIĘ NA WYPADEK CHOROBY KRYTYCZNEJ?

Każdy z nas ma inne plany na przyszłość i marzy o realizacji innych celów. Jednak w rzeczywistości często okazuje się, że są one podobne – chcemy być zdrowi, mieć rodzinę, miłość i środki na godne życie. Wyjeżdżając do Wielkiej Brytanii właśnie te marzenia chcemy zrealizować, lecz nie zawsze jest to możliwe. Jedną z najtrudniejszych do pokonania przeszkód jest z pewnością poważna choroba. Na szczęście istnieje sposób na to, aby zabezpieczyć się przed skutkami takiego zdarzenia, a jest nim polisa Critical Illnes Cover, w skrócie CIC, czyli ubezpieczenie od chorób krytycznych (ciężkich) w Wielkiej Brytanii.

 

Każdy z nas ma inne plany na przyszłość i marzy o realizacji innych celów. Jednak w rzeczywistości często okazuje się, że są one podobne – chcemy być zdrowi, mieć rodzinę, miłość i środki na godne życie. Wyjeżdżając do Wielkiej Brytanii właśnie te marzenia chcemy zrealizować, lecz nie zawsze jest to możliwe. Jedną z najtrudniejszych do pokonania przeszkód jest z pewnością poważna choroba.

Na szczęście istnieje sposób na to, aby zabezpieczyć się przed skutkami takiego zdarzenia, a jest nim polisa Critical Illnes Cover, w skrócie CIC, czyli ubezpieczenie od chorób krytycznych (ciężkich) w Wielkiej Brytanii. Celem takiej długoterminowej polisy jest zagwarantowanie bezpieczeństwa finansowego rodziny, osób bliskich bądź osoby ubezpieczonej w przypadku, gdy zdiagnozowana zostanie u niej choroba krytyczna lub konieczne będzie przeprowadzenie operacji chirurgicznej. Zakres chorób uznawanych za krytyczne jest dość szeroki i najczęściej obejmuje różne odmiany raka, zawał serca, wylew, wymagającą operacji chorobę wieńcową, przeszczep organu, utratę dłoni lub stopy, czy niewydolność nerek i wiele innych.

Ubezpieczenie od chorób krytycznych (CIC) w UK może zawrzeć każda osoba w wieku od 17 do 69 lat, przy czym minimalny okres trwania ubezpieczenia to 2-5 lat, a maksymalny 40.Minimalna miesięczna składka zaczyna się od paru funtów, w zamian za to można zyskać spokój i pewność, że w razie choroby nasi bliscy i my sami nie pozostaniemy w obcym kraju bez środków do życia. W zależności od tego, jakie są nasze możliwości możemy wybrać składkę gwarantowaną, odnawialną lub zmienną.

Jak działa ubezpieczenie od chorób krytycznych? Przede wszystkimzapewnia ono płynność finansową w przypadku całkowitej niezdolności do pracy. Co ważne, odpowiednio przygotowana polisa wypłaci świadczenie zarówno wtedy, gdy u ubezpieczonego zostanie zdiagnozowana choroba, jak i wtedy gdy ubezpieczony umrze. Polisa ta jest zatem doskonałym zabezpieczeniem dla osób pracujących w Wielkiej Brytanii, a korzyści z posiadania takiego ubezpieczenia najlepiej widać na przykładach.

Ubezpieczenie Critical Illnes w Anglii – przykłady

Tadeusz W. wyjechał do Anglii z zamiarem podjęcia pracy w zawodzie budowlańca. Pracę znalazł bardzo szybko, a jego szef wysoce cenił sobie jego fachowość i pracowitość. Oczywiście w zamian za ciężką pracę Tadeusz W. otrzymywał godziwe wynagrodzenie, które wystarczało nie tylko na jego utrzymanie, ale także na wsparcie rodziny, którą zostawił w Polsce. Po kilku latach postanowił sprowadzić do siebie żonę z dziećmi, ponieważ rozłąka z najbliższymi okazała się trudna do zniesienia. Niestety związane z przeprowadzką trudy i nerwy sprawiły, że Tadeusz W. dostał rozległego zawału i pomimo szybkiej pomocy zmarł w szpitalu. Szczęście w nieszczęściu posiadał on polisę Critical Illnes Cover z Life Cover, dzięki której jego rodzina nie została bez środków do życia. Za wypłacone świadczenie udało im się dokończyć przeprowadzkę i pozostać w kraju, który tak bardzo polubił Pan Tadeusz. Pieniądze z ubezpieczenia dały im szansę na lepsze życie i sprawiły, że śmierć najbliższej osoby była lżejsza do zniesienia.

Adam C. przebywający 8 lat w Wielkiej Brytanii, miał żonę i trójkę dzieci. Żona nie pracowała, a Pan Adam był jedynym „żywicielem rodziny”. Bohater naszej historii generalnie był zdrowy, nigdy nie uskarżał się na poważniejsze dolegliwości. Czasem bolał go jedynie żołądek, tak przynajmniej wykazała ankieta medyczna przeprowadzona z nim na spotkaniu u konsultanta jednej z firm finansowych. Spotkanie w sprawie ubezpieczenia zakończyło się pozytywnie i Adam C. zdecydował, iż wykupi polisę od chorób krytycznych, ale gdy wróci z Polski – dokąd udał się na urlop. Gdy urlop dobiegł końca, Adam C. zajął się pracą, zapominając o wykupieniu polisy Critical Illness. Po kilku miesiącach Pan Adam znalazł się w szpitalu z powodu zatrucia pokarmowego ­– tak przynajmniej myślał. Po rozległych badaniach okazało się, iż ma nowotwór jelita grubego. Kiedy Adam C. usłyszał diagnozę, postanowił jak najszybciej spotkać się z brokerem ubezpieczeniowym, aby dokończyć proces ubezpieczenia – było już jednak za późno aby zawrzeć polisę. Niestety na skutek choroby Pan Adam stracił pracę, gdyż rekonwalescencja zajęła 8 miesięcy – wygrał co prawda z chorobą, lecz ze względu na kosztowne leczenie i brak możliwości zarobkowania przez tak długi okres, sytuacja finansowa jego rodziny i poziom jej życia, drastycznie się pogorszyły. Nie obyło się bez zaciągnięcia wysoko oprocentowanego kredytu, którego odsetki Pan Adam i jego rodzina spłacać będą przez wiele długich lat. Rodzina Adama C. – i on sam – znalazła się niewątpliwie, w niełatwej sytuacji materialnej, której skutki można było złagodzić, a może nawet ich uniknąć, gdyby nasz bohater zawarł polisę przed pojawieniem się choroby. Czasami decyzja o odroczeniu zawarcia polisy może wiele kosztować, ponieważ mając prywatną opiekę medyczną lub środki finansowe na kosztowne leczenie, ma się po prostu stabilność finansową oraz większe szanse na wyleczenie. Taką właśnie stabilność i większe szanse na wyleczenie daje polisa Critical Illness, której ceny (kilkadziesiąt pensów dziennie) nie sposób porównać z ceną jaką zapłaciła rodzina Pana Adama.

Przykłady można by mnożyć, ale jedno jest pewne – w dzisiejszych czasach zapadalność na choroby krytyczne, zwłaszcza nowotworowe, jest coraz większa. W przypadku osób, które pracują w Wielkiej Brytanii i utrzymują w ten sposób swoje rodziny, taka choroba często oznacza po prostu spore problemy finansowe.Tymczasem wystarczy raz w miesiącu zapłacić niewielką składkę, aby mieć pewność że w razie potrzeby będziemy mieli za co żyć i opłacić odpowiednie leczenie. Nie pozwólmy więc chorobie odebrać nam planów na przyszłość i już dziś pomyślmy o tym jak zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych. Brytyjskie ubezpieczenie Critical Illness Cover (CIC) to zatem rozwiązanie, z którego warto skorzystać… póki jest jeszcze na to czas.

 

 

Aby uzyskać niezbędne informacje wystarczy skontaktować się z naszymi doradcami na terenie Wielkiej Brytanii.

Dla naszych klientów jesteśmy dostępni niemal w każdym zakątku Anglii.

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację:

Sylwia Nowak-Hylla 07892428949

www.hussariagroup.co.uk

www.facebook.com/HussariaGroup

#HussariaGroup
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.