HOME / INNE / Czym właściwie jest ubezpieczenie IP – Income Protection?

Czym właściwie jest ubezpieczenie IP – Income Protection?

Ubezpieczenie-od-utraty-dochodów southampton


 

Czym właściwie jest ubezpieczenie IP – Income Protection?

Czy kiedykolwiek myślałeś z czego będziesz żył gdy stracisz zdolność do pracy? Na jak długo starczą Twoje oszczędności? Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się czym jest Income Protection czyli ubezpieczenie od utraty dochodów.

Ubezpieczenie od utraty dochodów w UK (z ang. Income Protection lub Permanent Health Insurance, zwane też ubezpieczeniem od utraty zdolności do pracy) to ubezpieczenie mające na celu zapewnienie nam i naszym bliskim stabilności finansowej, w momencie gdy nasze zarobki zostaną niespodziewanie przerwane, na skutek choroby lub wypadku. Ubezpieczyciel będzie nam wówczas wypłacał umówioną comiesięczną kwotę (prywatną rentę), aż odzyskamy zdolność do pracy. Dzięki temu ubezpieczeniu będziemy mogli dochodzić do zdrowia, nie martwiąc się o pieniądze – nie martwiąc się o nadchodzące wydatki. Jest to jedno z najpopularniejszych ubezpieczeń wśród osób pracujących na terenie Wielkiej Brytanii, Szkocji i Irlandii ze względu na to iż większość pracodawców nie wypłaca tzw. Sick Pay. Niewiele osób wie, że samodzielnie możesz zadbać o swoje prywatne chorobowe jakim jest właśnie Income Protection. Za składkę miesięczna w postaci kilku lub kilkunastu funtów możemy spać spokojnie i nie martwić się o nasze zobowiązania finansowe jeśli wydarzy nam się coś czego nie przewidzieliśmy – czyli choroba lub wypadek.

Ubezpieczenie Ochrony Dochodu w Wielkiej Brytanii jest najczęściej wypłacane z następujących powodów:

 • Urazy i złamania (np. złamana noga, zwichnięta ręka, uszkodzenie kręgów szyjnych, przepuklina)
 • Zaburzenia układu pokarmowego (np. zapalenie wyrostka, kamica nerkowa, choroby jelit)
 • Uszkodzenia mięśniowo-szkieletowe (np. zerwanie ścięgna Achillesa, bóle stawów)
 • Problemy z kręgosłupem (np. zwyrodnienie kręgosłupa, dyskopatia, rwa kulszowa)
 • Infekcje (np. angina, zapalenie płuc, zatrucie pokarmowe)
 • Choroby układu krążenia (np. choroba wieńcowa, udar)
 • Problemy psychiczne (np. depresja, stany lękowe)
 • Problemy z oddychaniem (np. astma, POHP)
 • Nowotwory (np. rak trzustki, przełyku, płuc)
 • Choroby skóry (np. ropowica, czerniak)

 

Zabezpieczenie dochodu jest elastyczne i oparte na indywidualnych potrzebach ubezpieczonego, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Polisa z reguły jednak wypłaca w granicach 50-70% regularnego dochodu ubezpieczonego, ale za to wypłacana jest co miesiąc – aż ubezpieczony będzie mógł wrócić do pracy. Polisa zatem, może stanowić solidne oparcie dla rodzinnego budżetu w sytuacjach kryzysowych.

 

Przykład: Pan Marek, 30-letni Budowlaniec zarabiający £25.000 rocznie, niepalący może zabezpieczyć swój dochód w przypadku niezdolności do pracy na skutek wypadku czy choroby już za £13 składki miesięcznej. Zapewni mu to gwarancję wypłaty w kwocie £1000 funtów miesięcznie.

Pan Marek może zabezpieczyć swój dochód aż do 70% (z £25.000 rocznych dochodów) czyli £1450 miesięcznie za składkę miesięczną £18,50 (na przykładzie firmy British Friendly, która jest liderem na rynku zabezpieczeń Income Protection. Firma BF powstała w 1902 roku i zabezpiecza duże instytucje oraz firmy tj np. British Airways.

 

Na rynku brytyjskim rozróżniamy zabezpieczenia krótkotrwałe (tzw. short term 1,2,5 letnie) i długotrwałe (renta) – gdzie ciągłość wypłaty świadczeń trwa do osiągnięcia wieku emerytalnego lub maksymalnie 70 roku życia. Innymi słowy, dla zabezpieczenia krótkotrwałego, odszkodowanie może być wypłacane do momentu, aż ubezpieczony będzie mógł wrócić do pracy, a niezdolność do niej nie może jednak trwać dłużej niż przez dwa lata. W zabezpieczeniu długotrwałym natomiast, mamy do czynienia z rentą wypłacaną nawet przez kilkadziesiąt lat.

Korzyści wynikające z polisy Od Utraty Dochodów:

 • Ochrona finansowa na czas choroby/urazu
 • Comiesięczna wypłata odszkodowania
 • Szeroki wybór ubezpieczycieli
 • Brak zbędnych formalności
 • Wysokie odszkodowanie
 • Niezależność finansowa
 • Nie wymaga badań
 • Przystępna cena
 • Szybka wypłata
 • Polska obsługa

 

Jeśli chcesz wiedzieć ile wyniosłaby Twoja składka ubezpieczenia IP (Income Protection), porozmawiaj z naszym konsultantem. U nas konsultacje odbywają się na koszt firmy, dlatego nie zwlekaj, zabezpiecz swoje zarobki i swoją rodzinę już dziś, póki jest jeszcze na to czas – serdecznie zapraszamy do kontaktu! Gwarantujemy najlepsze oferty dzięki dostępności do wszystkich najlepszych Towarzystw Ubezpieczeniowych w Wielkiej Brytanii.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia? Na Wszystko! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej ZADZWOŃ!

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej: 0161 478  3210

 

 

 

Ubezpieczenia Southampton Profit Tree

 


 

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon kontaktowy

Preferowana godzina kontaktu

Adres email (wymagane)

Rodzaj ubezpieczenia:

Informacje dodatkowe/pytania: 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

20 porad, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

22 porady, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

Kompleksowy przewodnik dla Polonii w Wielkiej Brytanii, łączący formalne informacje o ubezpieczeniu samochodowym z przyjaznymi wskazówkami, które pomogą Ci znaleźć optymalną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four + 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.