HOME / PORADNIKI / DOM I MIESZKANIE / Ubezpieczenie zabezpieczające kredyt na dom część II

Ubezpieczenie zabezpieczające kredyt na dom część II

Ubezpieczenie zabezpieczające kredyt na dom część II

Ubezpieczenie zabezpieczające kredyt na dom część II

Posiadasz polisę ubezpieczeniową, która w razie ewentualnej śmierci partnera ma pokryć spłatę kredytu? Koniecznie sprawdź kilka najważniejszych informacji w swojej polisie:

 Ubezpieczenie zabezpieczające kredyt na dom część II

Czy jesteś w związku partnerskim niesformalizowanym czy posiadasz trust?

Jeśli jesteś w związku partnerskim i jesteś osobą po przejściach typu: nie masz jeszcze rozwodu z poprzednim partnerem lub jesteś w jego trakcie, pamiętaj o tym, że pierwszą osobą, która otrzyma pieniądze po Twojej śmierci według prawa spadkowego  jest mąż/żona.  Nawet, jeśli nie mieszkacie już razem i prawie się rozwiedliście.

Jeśli oboje jesteście panną lub kawalerem, ale z dziećmi , pamiętajcie, że wg prawa spadkowego to dzieci są pierwsze do otrzymania sumy ubezpieczenia, a nie wy, którzy myśleliście, że jesteście chronieni i po śmierci partnera/ partnerki spokojnie spłacicie kredyt.

Tak samo jest w  przypadku kawalera i panny bez dzieci żyjących w nieformalnym związku. Jeśli nie będziecie posiadać dokumentu typu TRUST (w którym wskazujecie konkretne osoby, która otrzymają po Was sumę ubezpieczenia), wówczas  pieniążki otrzymają Wasi rodzice wg prawa spadkowego. A czy im na rękę będzie Wam oddać pieniążki po nieżyjącej już córce czy synu to sprawa indywidualna. Gorzej jeśli np. bardzo się nie lubiliście. Wtedy możecie zapomnieć o jakiejkolwiek sumie.

 

ubezpieczenie kredytu

 

Czy pełna kwota kredytu,  a nie tylko część będzie spłacona w razie śmierci partnera ?

Sprawdźcie też, czy suma na jaką się ubezpieczyliście to pełna kwota kredytu . Czy jest to polisa Life Cover  czy Decreasing powinna być na całą kwotę kredytu. Często kredytobiorcy posiadają polisy np. na spłatę tylko połowy kredytu w momencie, gdy 2ga osoba umrze. Jest to oczywiście rozwiązanie pod warunkiem, że po śmierci współmałżonka poradzicie sobie, ze splata drugiej połowy kredytu np. 50-ciu tysięcy czy nawet 120-tu tysięcy w zależności  od tego, jak piękny i drogi dom sobie wymarzyliście.

Jeśli nie jesteś pewny/a lub posiadasz jakiekolwiek wątpliwości, co do polisy, która posiadasz koniecznie umów się z nami na bezpłatną i niezobowiązującą wizytę. Warto wiedzieć, jaką polisę w ogóle posiadamy i przed czym nas chroni.

Za wiedzę nie trzeba płacić, od tego jesteśmy by pomóc.

 

Aby uzyskać niezbędne informacje wystarczy skontaktować się z naszymi doradcami na terenie Wielkiej Brytanii.

Dla naszych klientów jesteśmy dostępni niemal w każdym zakątku Anglii.

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację:

Sylwia Nowak-Hylla 07892428949

www.hussariagroup.co.uk

www.facebook.com/HussariaGroup

#HussariaGroup

 

Dowiedz się więcej o Profit Tree Ltd 

 

więcej o southampton.pl S

Food Factory. Chętnie dzielimy się z Wami naszą pasją i wiedzą. Nie znajdziecie tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i zdrowszych pomysłów na pyszne życie♥. Zapraszamy do czytania i komentowania naszych przepisów. Mamy nadzieję, że miło spędzicie czas:-) Zatem zdrówka wszystkim i smacznego! Więcej informacji znajdziecie w dziale Food Factory

Sprawdź

Settled status: zaaplikuj o status osiedleńca!

Settled status: zaaplikuj o status osiedleńca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three + one =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.