HOME / PORADNIKI / Pomoc w sprawach konsularnych przez telefon

Pomoc w sprawach konsularnych przez telefon

https://mojesouthampton.pl/wp-content/uploads/2017/02/Pomoc-w-sprawach-konsularnych-przez-telefon.png


Pomoc w sprawach konsularnych przez telefon.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło Centrum Informacji Konsularnej oraz Zintegrowany Telefon Dyżurny. Zadaniem Centrum jest udzielanie odpowiedzi na pytania z zakresu spraw konsularnych (przede wszystkim paszportowych).

Po wybraniu lokalnego numeru telefonu zostaniemy przekierowani do konsultanta w MSZ (nie ponosząc dodatkowych kosztów wynikających z przekierowania połączenia do Polski – koszt rozmowy lokalnej).

Centrum nie udziela informacji w sprawach wizowych.

W przypadkach, które wykraczają poza kompetencje konsultantów Centrum, ponieważ wymagają bezpośredniego kontaktu z urzędem konsularnym lub też decyzji właściwego konsula, pracownicy Centrum będą starali się doradzić jak postępować w tej sprawie.

Centrum Informacji Konsularnej będzie funkcjonować w następujących godzinach czasu miejscowego – od godziny 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku. CIK będzie udzielał informacji także w te dni wolne od pracy na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii, które są jednocześnie zwykłymi dniami pracy w Polsce (np. bank holiday).

Numer telefonu Centrum Informacji Konsularnej w:

• Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej: +442030789618

• Irlandii: +35315666306

 

Z kolei Zintegrowany Telefon Dyżurny ma ułatwić kontakt z konsulem dyżurnym w szczególnych i nagłych przypadkach losowych poza godzinami pracy urzędów. Będzie on funkcjonował poza godzinami pracy urzędów t.j. w godz. 16:00 – 08:00 czasu miejscowego (w godz. 17:00 – 9:00 czasu warszawskiego), a także w soboty, niedziele oraz polskie i brytyjskie dni wolne od pracy.

Numer Zintegrowanego Telefonu Dyżurnego w:

• Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej: +442030789621

• Irlandii: +35315666307

www.londyn.msz.gov.pl

Pomoc w sprawach konsularnych przez telefon
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Settled status: zaaplikuj o status osiedleńca!

Settled status: zaaplikuj o status osiedleńca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventeen + six =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.