HOME / Wiadomości / Brexit / Coraz więcej Polaków składa wniosek o rezydenturę.

Coraz więcej Polaków składa wniosek o rezydenturę.

Coraz więcej Polaków składa wniosek o rezydenturę.


Coraz więcej Polaków składa wniosek o rezydenturę.

Jak informuje PAP, w pierwszym kwartale 2017 złożono o 21 proc. więcej wniosków niż ostatnim kwartale ubiegłego roku. Zgodnie ze statystkami, tak wysokiej liczby podań nie złożono od momentu wejścia Polski do Unii. Spośród wszystkich złożonych wniosków aż 86 proc. rozpatrzono pozytywnie, 11 proc. odrzucono, a 3 proc. musi zostać uzupełnionych.

Polacy mieszkający na Wyspach starają się o przyznanie stałej rezydentury głównie dlatego, żeby zabezpieczyć swoje prawa po tym jak Wielka Brytania opuści Unię. O prawo do pobytu mogą ubiegać się osoby, które mieszkają na Wsypach co najmniej przez 5 lat i posiadają status osoby poszukującej pracy, pracownika, studenta lub osoby samozatrudnionej.

Coraz więcej Polaków składa też wnioski o przyznanie brytyjskiego obywatelstwa. Tylko w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2017 roku brytyjski paszport otrzymało ponad 1,1 tysiąca Polaków.

Według urzędu statystycznego w Wielkiej Brytanii mieszka obecnie ok. 984 tys. Polaków.  Trzynaście lat, kiedy Polska wchodziła do Unii, polskich obywateli żyjących na Wyspach było zaledwie 44 tys.

(at)

www.goniec.com

 

Pomoc w wypelnianiu wniosków rezydentura uk Southampton Soton PL
Pomoc w wypelnianiu wniosków rezydentura uk Southampton Soton PL

Nie zwlekaj dłużej! Zadbaj o swoje interesy i złóż aplikację na rezydenturę tymczasową lub rezydenturę stałą dla siebie i swojej rodziny.

Jeśli masz problem z wypełnieniem ponad 80-cio stronicowego formularza lub nie jesteś w stanie zrobić tego samodzielnie ze względu na słabą znajomość języka angielskiego, skontaktuj się z nami! Pomożemy! Więcej informacji znajdziesz TUTAJ…
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w UK Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia Polonii w wielkiej Brytanii. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

20 porad, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

22 porady, jak uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu

Kompleksowy przewodnik dla Polonii w Wielkiej Brytanii, łączący formalne informacje o ubezpieczeniu samochodowym z przyjaznymi wskazówkami, które pomogą Ci znaleźć optymalną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × three =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.